2019 Program

Køb billeter via kalender

pr. 8/1-2019 - ændringer og tilføjelser vil forekomme -  opdateres løbende

Januar

190125 - UDST-SKK- Dan Thuesen - Udstillingen fra 25/1 - 3/3  

190127 - CAFE-SKK - Rakel Haslund-Gjerrild - En bornholmer med gul jord under fødderne

Februar

190201 – RYTMISK - Arte Flamenco

190210 - OPERA-SKK - Niels Jørgen Riis & Guide Paevatalu - Kyndelmissekoncert

190211 - JAZZ - Fonnesbæk/Kauflin/Williams Trio - Vinterjazz

190214 - TEA-Børn - Mirakolinas Fodbad - Faster Cool, spiller 14/2-16/2

190217 - MØF - Mød en forfatter: Kirsten Thorup - Erindring om kærligheden

190223 - TEA - Love me Do - en Beatles-cabaret fra Cafe Liva - UDSOLGT

190224 - TEA - Love me Do - en Beatles-cabaret fra Cafe Liva - EKSTRA  

Marts

190302 - JAZZ - Katie Thiroux (US) - Jazz på topniveau - Vinterjazz -

190304 - UDST-SKK - Bornholms Censurerede Forårsudstilling - tilmeldingsfrist -

190310 - TEA - Alt for verden - et one woman show med Camilla Marienhof 

190319 - MØF - Mød en forfatter: Einar Már Guðmundsson - Pasfotos -

190323 - RYTME - Viva - koncert -

190323 - RYTME-Børn - KAMELÆON - familiekoncert med Viva -

190330 - UDST-SKK - Bornholms Censurerede Forårsudstilling - udstilling fra 30/3-22/4 -

190331 - CAFE-SKK - Egon Clausen - Udkantens Skønhed -

April

190405 - RYTME - Kajsa Valla - solo på Svanekegaarden -

190407 - MØF - Mød en forfatter: Birgithe Kosovic - Den Inderste Fare

190409 - JAZZ - Sinne Eeg Group -Vinterjazz -

190414 - JAZZ - Den hemmelige gæst møder den faste trio i Svaneke -

190416 - MØF-BØRN - Ditte Steenballe læser børnebøger+Workshop -

190428 - KLAS - BMF - Anna egholm+jonathan siahaan -

Maj

190503 - UDST-SKK - Ben Woodhams - udstilling fra 3/5-23/6 -

190506 - JAZZ - Ben Chawes Quartet  -

190510 - IMPRO - Improklinikken -

190521 - JAZZ - Tine Bruhn -

Juni

190610 - CAFE-SKK - Georg Metz -

190620 - KLAS - Bjarke Mogensen og Tatjana -

190626 - KLAS - Christina Bjørkøe, Niels Hau & Niclas Valentin -

Juli

190702 - KLAS - Ensemble Stralo -

190700 - UDST-SKK - Dea Trier Mørck -  

190704 - KLAS-BØRN - CN5 -

190705 - KLAS - CN5 -

190708 - MASTER - Musical Master Class 8/7-12/7 -

190712 - MASTER - Musical Master Class Koncert -

190714 - JAZZ-leje - Have jazz -

190715 - MASTER - Opera Master Class 15/7-19/7 -

190719 - MASTER - Opera Master Class Koncert -

190731 - JAZZ - Mads Mathias -

August

190807 - JAZZ - Kristin Korb Trio feat Carl Martin Almquost -

190811 - JAZZ - Polsk Jazz -

190813 - MASTER - Cello Master 13-17/8 -

190821 - JAZZ-BØRN - Mathias Heise & Jakob Wendt -

190821 - JAZZ - Remenberring Toots - Mathias Heise & Jakob Wendt -

190825 - CAFE-SKK - Bo Tao - Bente Scavenius -

190828 - RYTME - New Jungle Orchestre -

190831 - RYTME - Sean Taylor band -

September

190900 - MØF - forfatter endelig dato+navn mangler -

190900 - UDST-SKK - udst endelig dato+navn mangler -  

190904 - JAZZ - Johannnes Blöndal Wamberg & Oilly Wallace Quartet -

190907 - RYTMISK - Beefeaters -

190912 - SKRIV - Skrive Værksted del 1 , 12-15/9 -  

190915 - KULTUR - LitteraturFestival 15-22/9 -  

190928 - TEA - Hvordan ligger det med kærligheden Susanne Breuning & Rasmus Krogsgaard -

Oktober

191000 - MØF - Forfatterarr - endelig dato+navn mangler -

191000 - CAFE-SKK - Cafe  - endelig dato+navn mangler -

191004 - SKRIV - SkriveVærksted del 2 4-6/10 -  

191008 - RYTME - Cph Soultrio feat Niels HP -

191010 - SVAK - SvanekeCabaret 10-13/10 + 18-20/10 -  

191015 - RYTME - Papa Kotji -

191016 - RYTME-BØRN - Papa Kotji -

November

191100 - MØF - forfatter endelig dato+navn mangler -

191100 - UDST-SKK - udst endelig dato+navn mangler -  

191100 - CAFE-SKK - Cafe endelig dato+navn mangler -  -

191110 - TEA - Nabokrig - Farshad Kholghi -

191115 - KLAS - Den Danske Klavertrio -

December

191200 - RYTME - 180 – dato mangler -  -

2019 Program